Waar bouwen jullie nieuwe woningen?
Algemeen
Meer informatie over onze projecten en waar wij nieuwe woningen bouwen, kunt u vinden op de projectenpagina van onze website.
Aannemer Paas B.V. bouwt in opdracht van Groninger Huis 39 energiezuinige appartementen aan de Abel Eppensstraat / Nicolaas Westendorpstraat. In augustus 2024 zijn 42 woningen op deze plek circulair gesloopt, omdat ze niet aardbevingsbestendig waren. Als alles volgens plan verloopt, kunnen bewoners in de tweede helft van 2026 naar de nieuwbouw verhuizen.
De appartementen die door Adema Architecten zijn ontworpen, hebben 2 of 3 slaapkamers verdeeld over 3 woonlagen. Iedere woning krijgt een terras of deels inpandig balkon en een individuele berging. Ook komen er gezamenlijke voorzieningen, zoals een kleine stalling met oplaadpunten die plek biedt voor een aantal extra scootmobielen, voldoende parkeergelegenheid aan de achterzijde en een groene binnentuin met mozaïekbanken van cementloos beton en hergebruikte tegels.
Bij de sloop kwam ongeveer 5.500 ton puin vrij. Ongeveer 2.000 ton wordt weer gebruikt voor het bouwen van het nieuwe appartementencomplex. Al het overige betonpuin is afgevoerd en wordt hergebruikt in de productie van nieuw beton en betonproducten.
Eind 2023 mochten voormalige bewoners meebeslissen in de keuze voor de nieuwbouwplannen. Bijzonder aan dit bouwproject is de keuze voor een volledig circulair gevelsysteem voor het droogstapelen van handvorm bakstenen. De stenen worden met clips bevestigd in plaats van een mortel tussen de stenen te gebruiken. Op het dak van het appartementencomplex worden zonnepanelen geplaatst die vanaf de straat bijna niet zichtbaar zijn. Het platte dak wordt wit gemaakt, waardoor veel van de zonnestraling weerkaatst wordt. Hierdoor worden de woningen in de zomer minder warm. De woningen worden verwarmd met warmtepompen met een ondergrondse warmtebron. Deze duurzame techniek gebruikt energie uit de bodem, wat niet alleen bijdraagt aan een comfortabel binnenklimaat, maar ook aan een lager energieverbruik en een beter milieu.
Afhankelijk van de weersomstandigheden kunnen de eerste bewoners in de tweede helft van 2026 naar hun nieuwe appartement verhuizen. De huurprijs is op dit moment nog niet bekend.
Om te kunnen reageren op één van deze appartementen moet u ingeschreven staan als woningzoekende op www.groningenhuurt.nl. Op dit moment is nog niet bekend wanneer de woningen in de verhuur gaan. Houd hiervoor deze website in de gaten.
Meer informatie over onze projecten en waar wij nieuwe woningen bouwen, kunt u vinden op de projectenpagina van onze website.
We leveren onze nieuwbouwwoningen altijd op met een standaardkeuken. Wilt u een andere keuken plaatsen? Dan heeft u toestemming van ons nodig. Gebruik het formulier woningverandering om een aanvraag te doen. U kunt hiervoor ook contact met ons opnemen via het contactformulier.
U kunt uw bezwaar tegen nieuwbouwplannen indienen bij de gemeente. Als er een omgevingsvergunning voor een nieuwbouwplan is verleend, heeft u 6 weken de tijd om een bezwaar in te dienen.